Producent ogrodzeń panelowych | Rolety zewnętrzne

Godziny pracy: pn-pt: od 8.00 - 16.00

Bramy panelowe przesuwne

Bramy panelowe przesuwne

Bramy szynowe, samonośne

Bramy panelowe przesuwne należą do niezwykle prestiżowych i nowoczesnych typów bram, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę przy montażu takiej bramy to szerokość działki, oraz odległość pomiędzy bramą a furtką.Dla kogo rozwiązanie

Bramy panelowe przesuwne zalecane są szczególnie dla posesji szerokich takich jak duże działki budowlane lub bramy wjazdowe w firmach. Budowa bramy przesuwnej jest niezwykle prosta, gdyż jej elementami są dwa słupy, oraz skrzydło ( przęsło ). Jeden ze słupów pełni funkcję graniczną dbając o odpowiednie wysunięcie skrzydła, drugi zaś jest odpowiedzialny za utrzymanie skrzydła w pionie. Szerokość standardowa bramy przesuwnej wynosi mniej więcej od 4 metrów do 6 metrów.

 

W przypadkach wyjątkowych, gdzie brama jest usytuowana na terenach wjazdowych do wielkich firm, czy fabryk jej długość potrafi wynieść nawet 20 metrów. Ze względu na swoje wymiary zaleca się stosować napędy do obsługi bramy przesuwnej. Rodzina bram przesuwnych dzieli się na dwie grupy:

Bramy szynowe

Budowa bram szynowych jest oparta na specjalnej szynie zakotwionej na fundamencie. Skrzydło posiada rolki, które poruszają się w torowisku szynowym pomiędzy słupami, natomiast o stabilność pionowej pozycji skrzydła dba prowadnica umieszczona na słupie. Bramy szynowe narażone są na zabrudzenia szyny w postaci kamieni czy piachu, oraz na warunki atmosferyczne w postaci mrozu. W każdym z przypadków może dość do uszkodzenia rolek i unieruchomienia bramy. W tej kwestii warto dbać o pilnowanie czystości szyny, oraz zainstalowanie specjalnego kabla grzejnego.

Bramy samonośne

W przeciwieństwie do bram szynowych nie posiadają torowiska. Zgodnie z nazewnictwem „ samonośne”, przesuwają się nad ziemią na wysokości 5 cm – 8 cm. Domeną tych bram jest bardzo duża waga skrzydła, która wymaga zastosowania specjalnej przeciwwagi. Jest ona integralnym elementem skrzydła, przez co generuje potrzebę dodatkowego miejsca. W stosunku do bram przesuwnych jest potrzebne około 25% więcej miejsca. Mankamentem tego rodzaju bram jest rozmiar skrzydła, który wymaga zastosowania specjalistycznych napędów generując dodatkowe koszty.

 

Bramy przesuwne panelowe stanowią świetne rozwiązanie dla klientów, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, oraz cieszyć się jakością premium o ponadczasowym i nowoczesnym wyglądzie. W przeciwieństwie do bram kutych nie wymagają inwestycji kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od konfiguracji. Posiadają również szeroki wachlarz modyfikacji co do wypełnienia siatką panelową, grubością drutu, jak również kolorem. Możemy dosłownie pod swoje potrzeby i wymagania skonfigurować taką bramę.

 

W połączeniu z doskonałym zabezpieczeniem antykorozyjnym zapewnią funkcjonalność i trwałość na długie lata.